Vieta
Aurių miestelis, Vilniaus rajonas.
Ačiū!
*Įveskite bent vieną lauką

Protingas namas

protingas namas" alt="Protingas namas">

Sąvoką protingas namas jau kurį laiką galima išgirsti tiek profesionalų debatuose apie statybos subtilybes, tiek eilinių žmonių pokalbiuose apie savo buitį. Kiekvienas tokį „stebuklą“ įsivaizduoja savaip. Tuo pačiu nė vienas neatsisakytų namo, kuris,  išvykus šeimininkams, pats išjungia visus prietaisus, kurie tuo metu nereikalingi, tačiau nepamiršta įjungti signalizacijos.  Tuo tarpu, vos jiems sugrįžus, būstas tarsi atgyja pasitikdamas  maloniu apšvietimu, išvėdintais kambariais ir jaukia šiluma.

Skubame užtikrinti, jog tokie namų veiksmai – jau ne vieneri metai yra tikrai pasiekiama realybė. Ji pasiekiama protingo namo sistemos pagalba.

 

Protingo namo sistema

 

Protingo namo sistema – kompiuterinė technologija, sujungianti ir patogiai valdanti visus namo įrengimus. Ji yra diegiama ne tik gyvenamosios, bet ir komercinės bei pramoninės paskirties pastatuose. Ši sistema valdoma dviem būdais:

 • Tiesiogiai pastato viduje nuotolinio valdymo pulteliais, per valdymo blokus;
 • Netiesiogiai internetu, mobiliais ir laidiniais telefonais.

Protingo namo sistemų su kiekvienais metais atsiranda vis daugiau ir labai įvairių. Jų funkcijų spektras tampa vis labiau neribotas. Taip pat verta žinoti, jog sistema gali būti tobulinama. Vėliau atsiradus poreikiams ją galima papildyti naujomis funkcijomis ir galimybėmis.

 

Kokius namo įrenginius galima valdyti?

protingas namas auriai

Protingo namo sistema visus namo prietaisus apjungia į vieną visumą ir užtikrintai suteikia nepriekaištingą jų veikimą. Vis dėlto, išskirsime pagrindinius ir pačius populiariausius prietaisus, kuriuos galėsite pajungti į šios sistemos veiklą:

 • Apsaugos įrenginius;
 • Šildymo, vėdinimo ir kondicionavimo įrenginius;
 • Žaliuzes;
 • Automatinius vartus;
 • Buities prietaisus, garso vaizdo aparatūrą;
 • Kitus žmogaus buities gerinimui ir patogumui suteikti reikalingus įrenginius.

Protingo namo sistemos privalumai

 

Sistema dažniausiai įdiegiama pilnai, tačiau tą galima padaryti ir dalimis. Su laiku prijungti naujas funkcijas yra išties nesudėtinga. Tiek vienu, tiek kitu atveju protingas namas gali pasidžiaugti begale  privalumų:

 • Patogus valdymas ir komfortas. Kai galėsite vienu metu ir keliais būdais valdyti iš karto keletą įrenginių, pasitenkinimas kasdieninio gyvenimo kokybe ar darbu taps neišvengiama Jūsų būsena. Tikriausiai nė neverta sakyti, jog galimybė keliais klavišų paspaudimais iš skirtingų vietų reguliuoti apšvietimą, garsą ar kondicionavimą sutaupys nemažai laiko, kurį galima skirti svarbesniems veiksmams ar darbams atlikti.
 • Protingo namo sistema – idealus variantas namų saugumui užtikrinti. Ji profesionaliai ir greitai įvertina galimą grėsmę ir informuoja apie tai šeimininkus ar specialiąsias tarnybas. Tokios grėsmės gali būti: gaisras, užliejimas, įsilaužimas ir kt. Viena dažniausiai pasitaikančių saugumo grėsmių yra įsilaužimas. Tad jo atveju pastate žaibiškai imituojama žmonių buvimas. Įjungiamos šviesos, buitiniai prietaisai, garso aparatūra. Gaisro grėsmės atveju vėdinimo sistema reguliuojama taip, kad ugnis plistų kaip galima minimaliau. Priminsime, jog sistema pasirūpina, kad išėjus šeimininkams, išsijungtų visi nereikalingi prietaisai ir būtų užrakinti vartai bei durys, jei tą pamirštama padaryti.
 • Ekonomiškumas. Dėl efektyvaus įrangos naudojimo protingo namo sistema padeda nemažai sutaupyti. Elektros energijos išlaidos, anot žmonių, įsidiegusių savo namuose šią sistemą, sutaupo  perpus ar net daugiau. Gerokai pakinta ir šildymo bei vėdinimo procesams naudojamos sąnaudos. Ekonomiškumui pasitarnauja dar viena funkcija: duomenų analizavimas. Taip galima lengviau ir efektyviau pasirūpinti taupymu.
 • Skirtingos sistemos skirtingai gali būti valdomos pagal įvairias aplinkybes – žmonių skaičių, paros laiką, metų sezoną, oro sąlygas. Taip turėsite galimybę pasirinkti scenarijų pagal savo poreikius. Tai išbandžiusieji teigia, jog net ir pačios efektyviausios šventės surengimui, profesionalų samdyti išties neteks. Tas pats teminis vakarėlis skirtingu oru ar esant skirtingam metų laikui ir svečių skaičiui, gali sužibėti vis kitomis spalvomis.

 

 

 

 

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. “cookies”), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau privatumo politikoje.
Nesutinku
Sutinku