Vieta
Aurių miestelis, Vilniaus rajonas.
Ačiū!
*Įveskite bent vieną lauką

Pirkti ar pačiam statyti namą?

pirkti ar statyti nama" alt="Pirkti ar pačiam statyti namą?">

Kiekvieną žmogų,  svajojantį įsikurti patogiame nuosavamame name, dažnai kamuoja klausimas: pirkti ar statyti savo namus? Apsispręsti būna sunkiausia tuomet, kai nuosavas namas esti pirmas bendras šeimos pirkinys. Jauni žmonės dažniausiai nori greito ir efektyvaus rezultato. Tuomet nusprendžiama: gal vis tik perku namą.

Profesionalai  pataria

Ką apie tai mano namų statybos specialistai bei namų pirkimo profesionalai? Jie sako, jog finansai, laikas ir kompetencija – svarbiausi kriterijai, į kuriuos atsižvelgiama priimant šį svarbų sprendimą. Vistik, anot jų, pirmiausia derėtų nuspręsti koks namas tinkamiausias ir priimtiniausias tiek pagal poreikius, tiek pagal finansinias galimybes. Tuomet galima pasidomėti vyraujančiomis nekilnojamo turto rinkos kainomis ir nuspręsti ar pirkti namą ar nerti namų statybos pasaulį. Verta nepamiršti, jog bėgant metams gali keistis jūsų šeimos sudėtis, todėl ir gyvenamo ploto funkcionalumo ir erdvės poreikiai gali gerokai pakisti.  Tokiu atveju nupirktas namas leis greitai džiaugtis jo teikiamais privalumais. Tad kokius gyvenamus namus mums siūlo statybos ekspertai?

Rastiniai namai

Rastiniai namai

Rastinių namų statytojai bei pardavėjai, taipogi tokių gyvenamų būstų gerbėjai teigia, jog geriausias komplimentas šio tipo namams: šiek tiek primiršta, bet amžinai liekanti klasika sena namų statyba. Jau kurį laiką daugelyje užsienio šalių rastinis medinis namas laikomas prestižo ir net prabangos ženklu. Jie laikomi ekologiškais, ekonomiškais ir patikimais statiniais. Manoma, jog tinkamai prižiūrimas rastinis namas gali tarnauti iki 150-200 metų. Juose neprivalu įrenginėti brangios vėdinimo sistemos. Namas „kvėpuoja“ natūraliai per sienas. Taip nepajusite drėgmės pertekliaus lietingu metų sezonu, nes mediena palaiko natūralų drėgmės balansą. Visgi, kaip minėjome, norint džiaugtis puikios kokybės ir ilgaamžiu rastiniu namu, turėsite atrasti laiko jo priežiūrai. Natūralu, jog medieną veikia saulės spinduliai, tempertūrų kaita ir lietus.

Moduliniai namai

moduliniai namai

Greitas gyvenimo tempas neišvengiamai didina žmonių poreikį keisti gyvenamą aplinką ir kuo racionaliau išnaudoti gyvenamą erdvę. Todėl, rodos dar visai neseniai išpopuliarėję, moduliniai namai vis nenori apleisti lyderio pozicijų gyvenamo būsto pirkimo procesuose. Vienas pagrindinių modulinių namų privalumų – universalumas. Sakykim, jaunai šeimai, gyvenančiai be vaikų visiškai pakanka minimalistinio namo varianto tik su būtinomis erdvėmis. Tuo tarpu, pagausėjus šeimai, galima suplanuoti papildomus namo modulius ir paversti juos funkcionaliomis erdvėmis. Universalūs meistrai projektuoja ir stato šiuolaikiškus ir kokybiškus modulinius namus, kuriuos nupirkus, sakykim, kaip minimalistinį gyvenamą namą, be vargo galima paversti erdviais ir praktiškais namais net ir gana gausiai šeimai. Dar vienas, itin patrauklus pirkėjams šių namų įsigijimo bruožas – greitumas. Jie iškarto surenkami ir pagaminami gamykloje, kur darbų neįtakoja jokios klimato sąlygos. Be abejonės, tai puikus sprendimas, nemėgstanties ar tiesiog šią dieną negalintiems laukti.

Namų pirkėjų nuomonė

Savo namus patys besistačiusieji žmonės vieningai tvirtina, jog nieks neatstos galimybės kiekvieną namų kertelę suplanuoti pačiam ir įrengti ją pagal savo norus, poreikius ir galimybes. Be abejonės, to visiškai neneigia namus pirkę žmonės. Visgi, ne vienas pakalbintas nuosavo namo pirkėjas, ypač jau turintis tiek būsto statymo, tiek pirkimo patirties, teigia, jos namo statybai reikia be galo daug žinių. Netgi tuo atveju, jeigu namo projektavimui ir statymui samdoma tik profesionalus. Anot jų, tuomet gali prireikti nemažai papildomų lėšų. Kiti, tuo tarpu, teigia, jog perkamas pastatytas namas neišvengiamai pareikalaus vieno kito kompromiso: vietos, architektūros, kaimynų ir kitų pasirinkimų stokos. Tačiau dera nepamiršti, jog nekilnojamo turto rinka išties nesiskundžia savo parduodamų namų pasiūla. Tad rinktis yra iš ko. Taigi, paskutinis žodis visuomet priklausys Jums, būsimam namų savininkui. Tiesiog gerai apsvarstykite savo ir šeimos poreikius, planus bei galimybes ir nuspręskite ar namą pirkti ar statyti.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. “cookies”), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau privatumo politikoje.
Nesutinku
Sutinku