Vieta
Aurių miestelis, Vilniaus rajonas.
Ačiū!
*Įveskite bent vieną lauką

Patarimai prieš perkant namą

namu baigtumas" alt="Patarimai prieš perkant namą">

Prieš statantis namus visuomet kyla daug klausimų. Dar daugiau jų atsiranda perkant namą. Tuomet tenka išspręsti ne vieną problemą, kuri įtakos gana ilgą Jūsų gyvenimo dalį. Jeigu tai darote ne pirmą kartą, t.y. perkate namą, tuomet esate sau  pats geriausias patarėjas. Jeigu Jums tai naujas, ar net pirmas stambus pirkinys, tokiu atveju išmintingas patarimas išties nepakenks. Tad ką derėtų žinoti prieš perkant namą?

Poreikių įvertinimas

 

Nekilnojamo turto brokeriai teigia, jog vienas svarbiausių kriterijų į kurį derėtų atkreipti dėmesį namo pirkėjams – įvertinti savo poreikius. Galbūt esate jauna šeima be vaikų ir artimiausiu metu neplanuojate jų turėti? Tuomet didelis namas su daug nenaudojamos erdvės Jums išties nereikalingas. Juk pagausėjus šeimai, galėsite įsigyti didesnį namą ar jau turimam suprojektuoti reikalingas papildomas erdves.

Galbūt Jūsų situacija visai kita: vaikai jau baigia mokyklą ir ruošiasi studijuoti ar apsigyventi kitame mieste? Tokiu atveju, prieš įsigydami namą, įvertinkite faktą, jog šeima sumažės ir didelės erdvės gali tapti netgi našta.  Planuojate artimiausiu metu apsigyventi su pagyvenusio amžiaus tėvais?  Tuomet dviejų aukštų namas – išties netinkamas sprendimas. Taigi, kiekvieno žmogaus gyvenime egzistuoja jam svarbūs poreikiai ir niuansai. Tad ir perkant namą, reiktų į juos atsižvelgti, jog ir taip nepigus pirkinys netaptų dar labiau nuostolingu.

Namo baigtumas

namu baigtumas

Prie savo poreikių įvertinimo galima priskirti ir detalų savo apsisprendimą, kiek pats norėsite prisidėti prie galutinės namų apdailos ir išbaigtumo. Gali būti, jog norėsite sienų spalvą ar grindų dangą bei kitas interjero detales parinkti patys. Tuomet galutinis gyvenamo būsto rezultatas pareikalaus daugiau laiko ir investicijų, tačiau akis džiugins savo jėgomis sukurtas namų jaukumas. Tačiau dažnas namo pirkėjas nori rūpintis jau tik pačiu paskutiniausiu namų įrengimo akcentu – baldų parinkimu. Tuomet jam reikalingas pilnai įrengtas namas. Tad atsižvelkite į tokius savo paties norus, nes tai lemia galutinę namo kainą. Juk nenorite sumokėti pinigus už nepadarytus darbus, o po to vėl atverti piniginę jiems užbaigti.

 

Statytojo reputacija – nepraleiskite to pro akis

 

Labai  svarbus faktorius susijęs su namo kokybe, funkcionalumu ir ilgaamžiškumu – statytojas, jo patirtis bei kompetencija. Specialistai sako, jog pirmenybę derėtų teiktų patikimų įmonių statytiems namams, o ne privačių statybininkų. Pagrindinė tokio pasirinkimo priežastis – statybai naudotos medžiagos ir statymo darbus vykdę darbuotojai. Antruoju atveju profesionalaus statybos eksperto konsultacija tikrai nepakenktų.

Antra priežastis, dėl kurios derėtų rinktis profesionalios įmonės darbuotojų statytą namą – garantinis aptarnavimas. Kiekvienas statytojas per nustatytus laikotarpius iškilusius jo darbo sukeltus nesklandumus turi išspręsti ir atlyginti klientui žalą nemokamai. Verta susimąstyti kas tokiu atveju bus labiau linkęs laikytis taisyklių – savo gerą vardą branginanti įmonė ar privatūs asmenys?

 

Tinkamai parinkta vieta

 

Kad ir kaip žavitės pasirinkto namo architektūra, gyvenamų erdvių patogumu ar pagalbinių priestatų funkcionalumu, nepamirškite, jog ateityje didelę reikšmę turės pats paprasčiausias dalykas – vieta, kurioje namas pastatytas. Į vietos apibrėžimą daug dalykų:

  • Atstumai iki Jums svarbių objektų;
  • Patogus susisiekimas;
  • Prieinamos ir kokybiškos komunikacijos;
  • Esami kaimynai, namų bendrijos egzistavimo galimybės ir kt.

Kokybiškas kelias automobiliui, patogūs viešojo transporto maršrutai, visai netoliese esančios parduotuvės ar poliklinika – veiksniai, kurie iš pradžių gali pasirodyti ne tokie ir reikšmingi, Tiesiog mažiau kreipiama į juos dėmesį. Tačiau tolimesniam gyvenimo patogumui pasirinktame name tikrai turės didelę įtaką.

Atkreipkite dėmesį ar tinkamai sutvarkyta elektros instaliacija, reikiamas jos pajėgumas. Kai kuriuose rajonuose gali būti problematiška jį padidinti. Jeigu pasirinkote namą užmiestyje, įsitikinkite ar jis turi miesto rajonams būdingas komunikacijas, ypač miesto kanalizaciją.

Paskutinis štrichas – namų bendrijos. Jų dėka daugelį problemų galima išspręsti greičiau ir efektyviau. Sakykim, kelių valymas žiemą, gatvių apšvietimas, interneto prieinamumo gerinimas ir kt.

 

 

 

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. “cookies”), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau privatumo politikoje.
Nesutinku
Sutinku