Vieta
Aurių miestelis, Vilniaus rajonas.
Ačiū!
*Įveskite bent vieną lauką

Namo statyba

namo statyba" alt="Namo statyba">

Turėti gražius bei jaukius namus svajojame visi. Tačiau tik vaiko svajonėse viskas vyksta greitai sklandžiai. Tuo tarpu suaugusiujų realybėje namo statyba apima  nemažai žingsnių ir neabejotai būtinų įveikti paskaičiavimų bei darbų. Tad jeigu tvirtai nuspręndėte: statau namą, turite žinoti nuo ko pradėti.

Namo sąmata

  Pradedant namo statybą ir norint, jog šis gyvenimo etapas netaptų vienu sunkiausių periodų visos šeimos gyvenime, būtina kruopščiai paskaičiuoti namo sąmatą. Specialistai teigia, jog tinkamai nustatytas lėšų poreikio ir finansinių galimybių sąntykis stipriai palengvina be kokias statybas. Priešingu atveju sustabytos ir įšaldytos statybos, atneš neišvengiamus nuostolius. Būtinos ir išties neišvengiamai būsiančios reikalingos namo statybos sąnaudos – tai sąnaudos medžiagų pirkimui, mechanizmų nuomai ir statybos specialistų darbų apmokėjimui. Be jokios abejonės, iš kiekvienos srities galima sutaupyti. Tik tokiu atveju patartina aktyviai patiesms dalyvauti visuose darbo procesuose, tiksliau, organizuojant jų atlikimą ir medžiagų pirkimą.

Kokias sąnaudas galima reguliuoti?

  Mažinti ir koreguoti galima įvairias išlaidas. Tačiau visuomet verta išskirti keletą pagrindinių namų įrengimo sistemų, kurias vėliau koreguoti ir taisyti gali būti sunku ir gana brangu. Todėl specialistai pataria nerizikuo ir netaupyti įrenginėjant namo pamatus, sienų bei grindų konstrukcijas, šildymo – ventiliavimo sistemas. Dar, kaip rodo tiek statybos darbuotojų, tiek namus besistačiusių savininkų patirtis, brangesni, bet kokybiškesni namo langai – puiki ateities investicija. Jeigu prieš namo statybą dar neturite sklypo, atminkite, jog į būsimas išlaidas visuomet privalu įtraukti ir pageidaujamo bei tinkamo sklypo parinkimo kąštus.

Tinkamas sklypo pasirinkimas

  Prieš imdamiesi namo statybos, pirmiausi turite pasirinkti namo sklypą. Be abejonės daug ką lemia faktas kur „iškils“ Jūsų namas: mieste ar užmiestyje. Jeigu planuojate apsigyvendinti mieste, tuomet sklypo infrastruktūra, tikriausiai, jau bus nulemta ir tinkamai sutvarkyta. Tiesiog telieka atidžiai pasidomėti visais esamais niuansais ir galimybėmis. Tačiau, jeigu Jūsų prioritetas – gyvenimas užmiestyje, tuomet specialistai primygtinai rekomenduoja kreiptis į geodezininkus ir užsisakyti sklypo topografinę nuotrauką. Ji atspindės sklypo reljefą, požeminius ir antžeminius esamus statinius ir pastatus. Tuomet su tokia topografine nuotrauka ir sklypo nuosavybės dokumentais galite kreiptis į savivaldybės urbanistikos skyrių. Jame gausite leidimą projektuoti gyvenamą namą. Atminkite, jog tinkamai sutvarkytos visos techninės prisijungima sąlygos (elektros, dujų, vandentekio, nuotekų ir kt.) ateityje ženkliai pamažins namų statybos ir įrengimo kąštus.

Namo projektas

  Gyvenamo namo projektas įprastiniu tipiniu atveju susideda iš:

  • Bendrosios dalies;
  • Sklypo plano;
  • Pastato architektūros;
  • Konstrukcinio ir lauko inžinerinių konstrukcijų atvedimo iki namo dalių projekto.

Verta žinoti, jog namo sklypą valdant su bendraturčiais, reikalingas jų sutikimas būsimoms statyboms. Jeigu tokių trukdžių nėra, tuomet belieka laukti sprendimo dėl statybų leidimo. Dažnai, iškilus kai kurios problemoms, kliūtys pašalinamos ir savininkas gauna leidimą pradėti statyti savo svajonių namą. Jeigu užsakovas nusprendžia pasitelkti architektų pagalbą, jam dažniausiai tokiais kylančiais klausimais pačiam nereikia rūpintis.

Dilema: dideli ar maži namai

namo statyba

  Pasiteiravus specialistų, dažnai tenka išgirsti, jog dažniausia klientų klaida – kiek įmanoma maksimalus planas. Norima visko ir daug. Tačiau jau anksčiau minėti namo statybos ir jo priežiūros kaštai gali sukelti nenumatytų didelių išlaidų ateityje.  Ypač tuo atveju, kai šeimos narių skaičius nedidelis, derėtų gerai apsvarstyti reikalingų būsimo gyvenamo namo patalpų skaičių. Atminkite daug – ne visuomet reiškia erdvę ir komfortą. Namą statote ne vieneriems metams. Tad kruopštūs paskaičiavimai ir profesionalių architektų, statybos specialistų pagalba leis džiaugtis gal iš pirmo žvilgsnio ir mažesniu, bet gerokai fukcionalesniu ir ekonomiškesniu gyvenamu namu visai jūsų šeimai.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. “cookies”), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau privatumo politikoje.
Nesutinku
Sutinku