Vieta
Aurių miestelis, Vilniaus rajonas.
Ačiū!
*Įveskite bent vieną lauką

Karkasinis ar skydinis namas?

Karkasinis ar skydinis namas" alt="Karkasinis ar skydinis namas?">

Šiomis dienomis dažnas žmogus, kuriam aktualiausias klausimas: namo stytyba ar pirkimas, susiduria su dilema: kokį namą pasirinkti. Jų pasiūla ir pateikiami privalumai ar trūkumai dažnam susuka galvą ir iškelia dar daugiau klausimų nei buvo iki tol. Šį kartą pakalbėsime apie karkasinius ir skydinius namus. Kas žino, galbūt tai Jums padės apsispręsti kokiuose namuose norėsite gyventi.

Pagrindinis skirtumas tarp skydinio ir karkasinio namų yra tas, jog skydinio namo kokybė, pagaminimo laikas yra labai prognozuojami dalykai, nes visiškai nepriklauso nuo klimato sąlygų. Tuo tarpu, karkasinių namų savybes ir galutinį rezultatą kontroliuoti sunkiau. Papasakosime smulkiau apie jų statybą ir kitus niuansus, o kurį pasirinkti paliksime Jums patiems nuspręsti.n

Karkasinio namo statyba 

Anot specialistų, karkasiniai namai yra gana lengvi, tad visai nebūtina lieti masyvių pamatų. Idealiausiai tinkami monolitiniai armatuoti pamatai. Naudojant pamatinius blokus, paprastai juos privalu kruopščiau apšiltinti.

Tuomet karkaso elementai, gaminami iš tašų, yra sujungiami dygiais, kabėmis arba plieninėmis juostelėmis. Į viršutinį vainiką remiamos perdangos sijos ir stogo gegnės. Angų vietose įstatomi statramsčiai ir rygeliai. Jie kartu sudaro ir langų, ir durų staktos elementus.

Karkasinio namo išorės siena gali būti apkalta medinėmis dailylentėmis, padengta dekoratyvinėmis plytomis ar dekoratyviniu tinku. Tuo tarpu, sienų storis karkasiniame name priklauso nuo langų skaičiaus ir matmenų name. To reikia dėl šilumos izoliacijos, kuri turi sudaryti uždarą kontūrą.

Karkasinio namo kaina

Karkasinio namo kaina – vienas dažniausių klausimų, užduodamų šių namų statytojams. Specialistai atsako, jog ją  didele dalimi lemia tai, kokios medžiagos bus naudojamos statiniui. Todėl pats geriausias kainos ir kokybės sąntykis psiekiamas tada, kai tarp klientų, statybos ar namų prekybos specialistų vyksta glaudus ir atviras bendradabiavimas. Tikriausiai paklausite, kaip tai įtakoja jau pastatyto ir parduodamo namo kainą? Nekilnojamo turto specialistai sako, jog jų patenkinti klientai dažnai sugrįžta pas juos, tad jeigu parduodamui namui buvo naudojamos brangesnės medžiagos, tuomet jo kaina gali šiek tiek kilti ir jie to neslepia. Tuo tarpu, jau namus pirkę klientai tvirtina, jog jų tai negąsdina. Už kokybę sumokėta didesnė kaina visuomet su laiku atsiperka.

Skydiniai namo statyba

Patys paprasčiausi ir pagrindiniai skynio namo elementai yra:

  • Skydai;
  • Rėminės konstrukcijos.

Skydiniai denginiai, sienos ir jų perdangos gaminamos uždarose patalpose. Tad, kaip jau minėjom, jų gamyba nepriklauso nuo oro sąlygų. Tai leidžia džiaugtis itin aukšta statinių kokybe, nes atsiranda specifinės galimybės panaudoti specialią įrangą ir patalpas. Visa namo inžinerinė įranga ir apdaila gali būti atlieka specialiose patalpose.

Skydinio namo gamybos trukmė

Paprastai skydinio namo gamyba tetrunka 3-4 savaites, o montavimo trukmė statybvietėje užtrunka apie 2-4 savaites. Tai priklauso nuo namo įrengimo lygio, naudojimo medžiagų, stogo dengimo technologijos ir kliento individualių poreikių. Juk visuomet vienam klientui reikės mažesnio, netgi galbūt visai minimalaus namo. Tuo tarpu, kitas naujame name norės apgyvendinti didesnę šeimą. Tuomet tiek darbų trukmė, tiek jų kaina gali skirtis.  

Skydinio namo kaina

Štai šis klausimas, kaip teigia skydinių namų statybos ekspertai, kinta labai minimaliai. Tiek pats namas, tik jo priedai ateityje gali būti pagaminami gamyklinėmis sąlygomis. Vadinasi ir laiko, ir lėšų sąnaudą galima reguliuoti pagal savo poreikius ir galimybes.

Tenorime tik „nupiešti“ pagrindinius šių namų statybos niuansus. Tačiau visumet savo norus ir poreikius visuomet galite derinti su namų statybos ir pardavimo ekspertais. Jie įvertins Jūsų galimybes ir pasiūlys optimaliausią kainos ir kokybės sąntykį.

 

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. “cookies”), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau privatumo politikoje.
Nesutinku
Sutinku