Vieta
Aurių miestelis, Vilniaus rajonas.
Ačiū!
*Įveskite bent vieną lauką

Kaip geriausia įsigyti žemės sklypą

zemes sklypa" alt="Kaip geriausia įsigyti žemės sklypą">

Turimas žemės ploto kiekis Lietuvoje nuo seno laikoma skalsaus ir prasmingo gyvenimo garantu. Laikas bėga, požiūriai keičiasi, bet esminiai vienos ar kitos tautos mąstymo pamatai išlieka. Todėl dažnam lietuviui žemės sklypo pirkimas – svarbus ir atsakingas žingsnis. Visai nesvarbu, ar planuojamas įsigyti gyvenamo namo sklypas, vasarnamio statybai ar tiesiog trokštama turėti žemės lopinėlį daržovėms auginti, norisi nepatirti nei finansinių, nei moralinių nuostolių. Todėl pakalbėsime apie tai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį kai norime sudaryti puikų žemės sklypo įsigijimo sąndorį.

Pirmi žingsniai

Pirmas uždavinys – suvokti, jog nuo šiol apie palnuojamą pirkti žemės sklypą privalote žinoti daugiau nei jo savininkai, nes turto šeimininku tapsite Jūs. Jeigu sklypą pirksite atmestinai ir skubotai, gali atsitikti taip, jog pinigai bus paleisti vėjais. Neleiskite savęs “užmigdyti” pažadais: neva siūloma kaina – tai tarsi pusvelčiui atiduodamas vertingas pirkinys.
Na, jeigu nuogąstaujate, jog patikęs žemės sklypas gali būti nupirktas kitų pirkėjų, kol aiškinsitės jo pliusus ir minusus, pasiūlykite savininkui nedidelį užstatą. Tik nepamirškite sudaryti preliminarios ir avansinės sutarties pas notarą. Sutartyje įvardinkite visus savo nerimą keliančius klausimus – dėl sklypo dokumentų tikrumo, pateiktų melagingų privalumų pateikimo, kuriems pasitvirtinus arba ne, savininkas jums grąžins avansą, o už stiprius pažeidimus netgi privalės kompensuoti nuostolius.

Dokumentai

Pirmiausia kruopščiai patikrinkite norimo įsigyti žemės sklypo dokumentus. Išklausyti informaciją, kurią pateikia sklypo pardavėjas – labai svarbu, tačiau patikrinti pačiam tikrai būtina. Žemės sklypas, nesvarbu ar tai namo sklypas ar vieta auginti kokius nors augalus, privalo turėti nuosavybės dokumentą – nekilnojamo turto registro centrinio duomenų banko išrašą. Tai yra pagrindinis dokumentas, perkant sklypą.
Toliau seka kaip priedas prie pagrindinio dokumento – žemės sklypo planas. Šiame dokumente itin svarbi detalė: matavimo tipas. Jie gali būti dviejų rūšių:
• Preliminarūs matavimai;
• Kadastriniai matavimai;
Štai šitame dokumentų tikrinimo etape derėtų būti itin atidiems, nes abu matavimo būdai reiškia skirtingus dalykus. Preliminarūs matavimai nustato labai abstrakčią sklypo vietą, dydį. Tuo tarpu kadastriniai matavimai tiksliai nustato sklypo kampus, vietą, jo ploto ribos aiškiai apibrėžtos ir suderintos su kaimynais. Ekspertai pataria visuomet pasirinkti kadastrinius matavimus turintį sklypą. Anot jų, tai padeda apsisaugoti nuo nemalonių siurprizų. Sakykim, šešių arų sklypas, turintis tik preliminarius matavimus, galiausiai gali sumažėti iki penkių arų.

Sklypo variantas ir kaina

Perkamo žemės sklypo kaina didele dalimi priklauso nuo to, kokį variantą pasirinksite. NT prekybininkai ir ekspertai teigia, jog dažniausias būsimo pirkinio paskirtis – namo sklypas. Todėl pateiksime dažniausiai pasitaikančius tokių pirkinių variantus:
• Tuščias sklypas, planuojant statyti namą pagal savo poreikius;
• Sklypas su namu, vėliau pritaikomu ir pertvarkomu pagal šeimininko poreikius;
• Sklypas su netinkamu gyventi namu, kuris vėliau nugriaunamas.
Jeigu turite labai aiškią savo namo viziją, tuomet tuščias sklypas – Jums tinkamiausias variantas. Jeigu nenorite namo statybų pradėti nuo pačių pamatų, tuomet sklype su namu, galėsite seną namą nugriauti iki pamatų ir pradėti savojo statybą. Tuo tarpu, neturint jokio aiškios savo namo vizijos, pirkite sklypą su namu, kuriame, atlikus keletą papildomų statybos ir interjero apdailos štrichų, galėsi įsikelti nuolatiniam gyvenimui. Tokiu atveju dažniausiai prireikia vieno kito papildomo statinio: garažo, priestato, pertvarų ir kt. Kartais kartu su sklypu parduodamas namo projektas, norint neišsiskirti iš aplinkinių projektų. Tokiu būdu bandoma palaikyti kuriamų kvartalų vienovė.
Taigi, variantų daug. Todėl labai patartina iš anksto apgalvoti savo lūkesčius ir poreikius. Tuomet, pirkdami žemės sklypą, mokėsite tik už tai, kas Jums išties reikalinga.

Sklypo reljefas

sklypo reljefas

Rinkoje galima surasti itin įvairaus reljefo sklypų. Dažnas pirkėjas didelės reikšmės šiai detalei neteikia. Deja, vėliau dėl to gali kilti papildomų rūpesčių. Lygų reljefą turinčios vietos – idealiausias variantas, kuriems itin aktuali būsimų namo statybos darbų kaina. Nelygus reljefas reiškia, jog teks įdėti nemažai pastangų jam sulyginti arba namą teks projektuoti su laiptais, pusaukščiais ir t.t. Savaime suprantama, tai papildomos išlaidos žemių atvežimui, atraminių sienelių darymui, laiptų statymui ir kt.
Tarp parduodamų teritorijų dažnai galima rasti sklypų šlaituose. Jie pirkėjus pritraukia atsiveriančiu puikiu vaizdu į slėnį ar vandens telkinį. Tačiau būkite atsargūs, nes tokios vietos dažnai yra saugomos Valstybės ir naujų statinių įstatymo. Tai reiškia, jog reljefo keitimas ribojamas įstatymu.

Susisiekimo galimybės

Vienas svarbiausių klausimų renkantis žemės sklypą namo statybai – patogus susisiekimas su pačiais svarbiausiais Jums objektais – darbo vieta, mokykla, poliklinika, parduotuve ir kt. Gerai išvystyta viešojo transporto sistema ir susisiekimas nuosavu automobiliu – tai tie kriterijai, dėl kurių verta ir daugiau investuoti į sklypo pirkimą. Nepamirškite, jog judrios vietos, magistraliniai keliai, geležinkeliai, oro uostai ateityje gali sukelti daug nepatogumų ir tapti vienais pagrindinių ramaus poilsio trikdžių.
Komunikacijos

Kitas svarbus sklypo pliusas – nepriekaištingos komunikacijos. Jos turi būti lengvai pasiekiamos. Labai svarbu, kad neiškiltų problemų prisijungiant prie elektros, dujų tinklų. Aplaidžiai įrengtas vandens pateikimas arba, dar blogiau, visiškas jo nebuvimas neišvengiamai privers daryti naują gręžinį. Taip pat būkite atidūs apžiūrėdami vietinę nuotekų sistemą.
Puikios komunikacijos ir greitas, nutrūkinėjantis internetas šiomis dienomis – neatsiejami dalykai. Esant kelioms dešimtims kilometrų už Vilniaus tokių problemų išties neturėtų būti. Tuo tarpu atokesniuose Lietuvos kampeliuose gali tekti rinktis lėtesnius mobilių tinklų siūlomus internetų variantus. Be abejo, tai gana maža problema, lyginant su kitomis gero sklypo savybėmis, tačiau pasidomėti būsimais interneto pasiekimo variantais tikrai neprošal.
Kaip matote, dar prieš sudarant žemės sklypo pirkimo pardavimo sandorį darbų išties apstu. Kiekvienas žmogus turi savus poreikius, lūkesčius ir priotetus. Todėl svarbiausia nustatyti tuos privalumus, kurie svarbiausi Jums ir galėsite džiaugtis puikiu nauju žemės sklypu.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. “cookies”), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau privatumo politikoje.
Nesutinku
Sutinku