Vieta
Aurių miestelis, Vilniaus rajonas.
Ačiū!
*Įveskite bent vieną lauką

Ką verta žinoti apie išmaniuosius namus?

" alt="Ką verta žinoti apie išmaniuosius namus?">

Nuo virtualus balso asistento iki nuotoliniu būdu valdomų termostatų ir spynų. Vis daugiau namų savininkų renkasi dar ne taip seniai futuristiniais laikytus sprendimus. Kas gi yra išmanūs namai ir kodėl jie taip sparčiai populiarėja?

 

Išmanieji namai yra būstas, aprūpintas į vieną sistemą sujungtais įrenginiais, atliekančiais įvairias funkcijas. Tokie įrenginiai „susikalba“ tarpusavyje ir veikia kaip vientisas organizmas. Pavyzdžiui, jei patalpos vėdinamos, išmanioji namų sistema pasirūpins, kad kuo mažiau šilumos išeitų pro langus, o juos užvėrus greitai sugrąžins pageidaujamą nustatytą temperatūrą. Namų gyventojai gali kontroliuoti šią sistemą balsu, mobiliąja aplikacija ar dirbtinio intelekto sistemos pagalba.

Kuo išmanūs namai skiriasi nuo įprastų namų?

 

Pagrindinis skirtumas tarp įprastų ir išmaniųjų namų yra laikas, kurį gyventojai turi skirti namų priežiūrai ir valdymui. Išmanūs namai efektyviai perima įvairiausias užduotis – nuo šviesų įjungimo ir išjungimo ritualo iki automatinio vartų atvėrimo jūsų automobiliui artėjant prie namų.

 

Išmanieji namai veikia ne kaip buitį lengvinančių įrankių rinkinys, o kaip įgudęs pagalbininkas, kuris atsimena jūsų ir jūsų šeimos narių poreikius, norus ir įpročius, taip taupydamas brangų laiką.

Namai, pritaikyti individualiems poreikiams

 

Išmanieji namai yra ypač lanksti sistema, prisitaikanti prie kintančių visos šeimos poreikių. Ji suteikia galimybę sukurti patogų gyvenimą kiekvienai šeimai, nepriklausomai nuo gyvenimo būdo, šeimos narių skaičiaus, amžiaus ir specialių poreikių, kurie atsiranda auginant vaikus ar įsigijus augintinį.

 

Svarbu ir tai, kad išmaniųjų namų sistemos yra ypač paprastai valdomos, todėl jomis gali sėkmingai naudotis visi – nuo mažiausių namų gyventojų iki garbaus amžiaus šeimos narių. Sistema taip pat leidžia tam tikriems vartotojams apriboti jos valdymą ar suteikti papildomas teises, pavyzdžiui, neleisti vaikams darinėti garažo durų ar suteikti tėvams galimybę nustatyti laiką, kada galima įsijungti televizorių vaikų kambaryje.

 

Iš esmės bet kokią funkciją atliekantį elektroninį namų įrenginį galima automatizuoti ir pajungti į išmaniųjų namų sistemą. Taigi teisingiau būtų klausti ne ką galima, o ką norite įtraukti į savo išmaniųjų namų sistemą.

Išmanių namų privalumai ir pritaikymo galimybės

1. Taupoma energija ir tausojama aplinka

 

Daugumą žmonių priimti sprendimą kurti išmanius namus paskatina galimybė taupyti energiją ir pinigus, tuo pat metu tausojant aplinką. Į išmaniųjų namų sistemą integruoti automatizuoti šildymo ir kondicionavimo sprendimai padeda tai padaryti. Sistema suprogramuojama taip, kad jums nebūnant namuose ar nakties metu, būste veikiantis šildymas būtų automatiškai nustatomas optimaliausiam taupymo režimui, o prieš jums grįžtant į namus temperatūra būtų pakeliama iki komfortiško jums lygio. Išmanieji namai taip pat leidžia kontroliuoti apšvietimą namuose ir mažinti elektros suvartojimą, automatiškai išjungiant daugiausiai elektros vartojančius prietaisus, kai jie nenaudojami.

2. Didesnis saugumas

 

Įprastos signalizacijos toli gražu negali pasiūlyti apsaugos lygio, kurį suteikia išmaniųjų namų apsaugos sistema. Vientisa apšvietimo, stebėjimo kamerų, judesio jutiklių ir net durų skambučio sistema užtikrina aukščiausio lygio namų saugumą. Šios sistemos itin lengvai išplečiamos dūmų ar vandens nuotėkio davikliais. Išmanieji namai su integruota namų apsaugos sistema suteikia jums prieigą iš bet kurios pasaulio vietos ir pasirūpina jūsų namų saugumu kad ir kur būtumėte.

3. Mažiau buities darbų

 

Jei norite atsikratyti varginančių namų ruošos darbų, išmanieji namai taip pat gali padėti. Į sistemą integruoti išmanūs dulkių siurbliai ir langų valymo įrenginiai ne tik atliks šiuo darbus už jus, bet taip pat įsimins kaip dažnai ir kokiu metu reikia valyti namus, todėl leis pamiršti apie buities darbų planavimą. Be šių labiausiai paplitusių sistemos komponentų, ją galima papildyti ir kitais išmaniais įrenginiais, pavyzdžiui skalbimo mašina, kuri pradeda skalbimą tokiu metu, kad jis būtų baigtas vos jums grįžus į namus, arba šaldytuvu, kuris besibaigiant pienui užsako jį internetu.

4. Daugiau pramogų

 

Išmanūs namai taip pat užtikrins, kad juose būtų malonu leisti laiką – jie pasirūpins jūsų pramogomis ir supažindins su svarbiausiomis naujienomis. Garso kolonėlių sistema, sujungta su dirbtinio intelekto asistentais, gali pasirūpinti muzikiniu fonu, atrasti jūsų skonį atitinkantį filmą, informuoti apie dienos naujienas ar sporto rezultatus ir net padėti valdyti kitus išmaniųjų namų įrenginius.

5. Vertingos įžvalgos

 

Dar vienas neginčytinas išmaniųjų namų privalumas – galimybė kontroliuoti savo gyvenimo būdo tendencijas ir įpročius. Išmanieji namai suteikia galimybę stebėti, kiek laiko praleidžiate žiūrėdami televizorių ar „Netflix“, kokius patiekalus ruošiate išmanioje orkaitėje, kokiu maistu užpildote šaldytuvą ir kaip naudojate elektros energiją. Šios įžvalgos gali padėti analizuoti kasdienius įpročius ir ugdyti naujus, kad galėtumėte gyventi taip, kaip norite.

 

Skaitykite daugiau:

Išmanusis daržas – Click & Grow

Technologijos namų saugumui: Išmanioji lauko kamera

 

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. “cookies”), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau privatumo politikoje.
Nesutinku
Sutinku