Vieta
Aurių miestelis, Vilniaus rajonas.
Ačiū!
*Įveskite bent vieną lauką

Ką reikia žinoti projektuojantis namą?

" alt="Ką reikia žinoti projektuojantis namą?">

Namo projektavimas bene plačiausias žingsnis savo svajonių būsto link. Paruošėme šešis žingsnius, kurie padės geriau susipažinti su šiuo etapu ir nesuklysti projektuojantis savo svajonių namus!

1. KAS JUMS YRA NAMAI?

Visų pirma reikėtų sau nuoširdžiai atsakyti į klausimą “Kas Jums yra namai?”. Ar tai vieta, kurios namų duris uždarote anksti ryte ir jas vėl praveriate jau vėlyvą vakarą? O gal tai yra jūsų asmeninio ir šeimos pasaulio centras, talpinantis savyje ne tik buitį, bet ir laisvalaikį bei pomėgius? Pasirinkimas išties esminis. Kai nuspręsite ar renkatės labiau asketišką gyvenimo būdą, ar vis dėlto trokštate šalia namų turėti margaspalvį sodą, daržą, o gal net dirbtuves – šis pasirinkimas bus atspirties taškas architektams, kurie pasirūpins, kad jūsų namai būtų ne tik funkcionalūs, bet taip pat atitiktų jūsų šeimos gyvenimo būdą.

2. ARCHITEKTŪRINĖS IDĖJOS

 

Jau žinodami savo namų poreikius turite nuspręsti kaip tai atsispindės namų architektūroje. Čia puikiai pritaikomas atmetimo principas – dažnai nežinome ko norime, bet beveik visada žinome, ko nenorime. Architektams tai dar vienas žingsnis į priekį kuriant namo projektą. Susiaurinus interesų lauką, pravartu rinktis pačių architektų rekomenduojamus namų idėjų šaltinius, tokius kaip Archdaily, Architizer, Dezeen. Taip pat svarbu nebijoti rinkti idėjas, kad ir pačias netikėčiausias, šiame etape saugokite visas idėjas, kurios išties patinka, net ir tada kai atrodo neįtikėtina ar nepritaikoma. Savo idėjų pasirinkimo lauką išplėskite į visas namų erdves, jų spalvinį užpildymą, medžiagiškumą, tekstūras, netgi emocijas, kurias jums kelia vienas ar kitas architektūrinis sprendimas. Visos šios architektūrinės idėjos padės pokalbiuose su architektu, nes ne tik tiksliau išreikšite savo norus, bet ir architektui bus kur kas lengviau jus suprasti ir jūsų idėjas realizuoti. Aurių Pinterest paskyroje esame surinkę visą galybę idėjų, tarp kurių surasite įdomių architektūrinių sprendimų, namų dekoro ir kitų idėjų, užsukite pasižvalgyti!

3. INFORMACIJA IŠ APLINKOS

Kol esame sprendimų ir apsisprendimų sūkuryje, idėjas kartais išties sunku įsivaizduoti tarp dar tuščių namo sienų, pamatų ar tik ką įsigytame sklype. Sprendimas – skirti laiko apsižvalgymui aplink. Atkreipti dėmesį į kaimynų, giminaičių ar kitų modernių rajonių gyventojų architektūrinius sprendimus, apsižvalgyti po kiemus ir terasas, pasiteirauti, kas išties naudinga ir patogu, o ko nesirinktų antrą kartą projektuodami namą. Įvertinkite plotus ir atstumus, atraskite erdvės, spalvų ir tekstūrų pojūčius. Aplinkos vertinimas leis iš anksto numatyti svarbiausius aspektus, kuriems apgalvoti kartais tiesiog pritrūksta laiko ar patirties.

4. FUNKCIONALUMAS

Įsivaizduokite, kad namas tarnauja jums. Todėl jums svarbu, kad jis ‘‘veiktų‘‘ pagal jūsų norus ir atitiktų visus lūkesčius. Visų pirma – koks planuojamas namo tarnavimo laikas? Ar tai ilgalaikė investicija ar trumpalaikis pereinamasis būstas? Kiek asmenų planuoja jame gyventi dabar ir keliasdešimties metų perspektyvoje? Nusprendus koks bus namo dydis, svarbu pakankamai dėmesio skirti funkcinių zonų išdėstymui. Kur turi būti miegamieji, virtuvė ir valgomasis? Ar reikalingas garažas, sandėliukas ar darbo kambarys? Planuokite ir vėlgi žvalgykitės aplink. Kur norite, kad ryte šviestų saulė, ar kokį vaizdą pamatytų tik į namus įėjęs svečias? Architektai dažnai siūlo namų funkcinių zonų išdėstymo variantus, kuriuose viskas apgalvota taip, kad kiekviena erdvė būtų pilnai išnaudota ir tarnautų jūsų poreikiams. Galiausiai – prioritetų nustatymas. Išsirinkite, kas jums svarbiausia, o kur esate linkę daryti tam tikrus kompromisus. Taip iškilus dilemai galėsite lengviau nuspręsti ar tai tik detalė ar reikšminga projekto dalis.

5. INTERJERO SUBTILYBĖS

Interjero kūrimas iš pirmo žvilgsnio atrodo pats įdomiausias ir kūrybiškiausias procesas. Tačiau neretai pasimetame tarp to, kas gražu ir to, kas patogu. Dažnai interjero kryptį formuoja pats namo architektūrinis užmanymas. Tačiau interjero orientyrą nustatysite būtent jūs: kokio tipų erdvių norite, kiek šviesos, kokių spalvų, kokio stiliaus ar kokių nestandartinių sprendimų. Tik visapusiškai apgalvotas ir su bendra pastato architektūra derantis interjero dizaino pasirinkimas leis džiaugtis gražiais ir pilnai funkcionaliais namais.

6. BIUDŽETAS

Kad ir kokios gražios idėjos besisuktų galvoje projektuojant namą, vis dėl to reikia nusistatyti savo finansines ribas ir galimybes. Svarbu aiškiai apsibrėžti savo biudžetą ir netgi jį aptarti su architektais, kad būtų galima iš anksto numatyti vietas, kuriose galima išsiversti su kitokiais architektūriniais sprendimais, kurie leis ne tik sutaupyti, bet ir išlaikys tą patį funkcionalumą. Nuo namo projektui skiriamo biudžeto priklauso tiek interjero, tiek eksterjero planavimo galimybės. O čia vėlgi svarbu darni visuma. Todėl, kurkite savo namų interjerą atsakingai ir su profesionalų pagalba, nes jie dažnu atveju ne tik padeda realizuoti svajonę, tačiau taip pat pagelbsti tai darant efektyviai išnaudojant Jūsų turimą biudžetą.

Taip pat žiūrėkite:

Sklypų žemėlapis

Ką reikia žinoti renkantis sklypą?

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. “cookies”), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau privatumo politikoje.
Nesutinku
Sutinku