Vieta
Aurių miestelis, Vilniaus rajonas.
Ačiū!
*Įveskite bent vieną lauką

Ką reikia žinoti perkant žemės sklypą?

" alt="Ką reikia žinoti perkant žemės sklypą?">

Nuosavo sklypo įsigijimas ir namo statybos daugumai kelia milijonus klausimų ir dvejonių, todėl mes norime apie tai pakalbėti paprastai ir aiškiai. Taigi, nuo ko pradėsime?

SKLYPO VIETA

Pirmasis klausimas kurį būtina sau užduoti – kur aš noriu gyventi? Sklypo vieta visų pirma tiesiogiai siejama su sklypo kaina, todėl labai svarbu įvertinti ne tik savo norus, bet ir finansines galimybes. Nusprendus sklypą įsigyti užmiestyje svarbu dėmesį atkreipti į keletą dalykų: susisiekimo su miestu galimybes, aplink sklypą esančių asfaltuotų ir neasfaltuotų kelių infrastruktūrą, privažiavimo prie sklypo galimybes žiemos ir vasaros sezonais, interneto ryšio galimybes. Taip pat svarbu nuspręsti kaip arti norisi turėti prekybos centrą, vaikų darželį, mokyklą, viešojo transporto stotelę ir kitus Jūsų šeimai reikalingus patogumus bei paslaugas. Jau atsakėte į šiuos klausimus? Žengiame pirmyn!

PAGRINDINIAI SKLYPO DOKUMENTAI

Saugumo garantas Jums – tvarkingi sklypo dokumentai. Pagrindiniai sklypo dokumentai: nuosavybės dokumentas, sklypo planas, topo nuotrauka ir detalusis planas. Kiekvienas, nors dar ir tuščias sklypas turi atitinkamą paskirtį, naudojimo apribojimus, servitutus, gali turėti jau parengtus inžinerinius brėžinius. Kadangi šis etapas yra išties sudėtingas ir painus, mūsų komanda yra pasiruošusi suteikti konsultaciją visais rūpimais su sklypo įsigijimo dokumentais susijusiais klausimais.

SKLYPO GRUNTAS

Žemės sklypo kokybė – žingsnis kurio negalime praleisti, todėl svarbu žinoti ne tik kur yra sklypas, bet ir koks jis. Reikšmingiausias faktas – sklypo grunto kokybė. Paprastai tariant reikia išsiaiškinti kas slepiasi po žaliuojančia sklypo žolyte – galbūt arti yra pelkė, galbūt kažkada čia buvo žemėmis užverstos statybinės ar kitos atliekos, gal tai žemiausia viso rajono vieta, o gal panašu, kad po gero lietaus čia rasis ne tik balos, o visas ežerėlis. Tiesiausias atsakymas į šiuos klausimus – geologiniai tyrimai. Priklausomai nuo sklypo dydžio pravartu atlikti kelių vietų geologinį tyrimą, kuris parodys tikslią grunto kokybę. Jeigu tyrimo rodmenys tenkina – galima drąsiai pradėti statyti namo pamatus.

SKLYPO INŽINERINIAI TINKLAI

Dar vienas sklypo kokybės ir kainos rodiklis – įvadai. Kur kas paprasčiau yra įsigyti sklypą kuriame jau yra vandentiekio, kanalizacijos, elektros ir kt. Įvadai. Be to, svarbu išsiaiškinti ar yra atvesta interneto prieiga – juk išmanūs namai be interneto ne tokie jau išmanūs! Jeigu nutiko taip, kad sklypas yra ‘‘tuštut tuštutėlis‘‘, pravartu būtų išsiaiškinti perkamo sklypo ir šalia esančių sklypų inžinerinės būklės perspektyvas t. y. kada yra planuojamas inžinerinių tinklų atvedimas ir kas jį finansuos. Dar vienas rajonuose esančių sklypų niuansas – drenažai. Itin svarbus ir naudingas dalykas – tačiau atkreipkite dėmesį ar drenažo linijos apsaugos zona nesikerta su jūsų planuojamo namo statybos vieta. Kai jau visi punktai įvertinti ir esminiai klausimai atsakyti, galima pereiti prie kur kas kūrybiškesnės sklypo pasirinkimo ir jo vertinimo dalies.

SKLYPO ORIENTACIJA

Rytą pasitinkame su tenkančia saule, o vakarą palydime su jaukiu saulėlydžiu. Visa tai ne kas kita, kaip tik jūsų pasirinkimas! Planuojant namo statybas, pirmasis architekto pastebėjimas – namo orientacija pagal pasaulio kryptis. Optimaliausias pasirinkimas: šiaurinėje pusėje – garažas, sandėliukas, pagalbinės patalpos; pietinėje pusėje – svetainė; rytinėje ar vakarinėje pusėje – miegamieji. Toks patalpų išdėstymas yra ne tik techniškai patogus variantas (šviesos, šilumos atveju), bet ir puikiai atitinka žmogaus fiziologiją. Juk keltis, kuomet žadina rytinės saulės spinduliai yra kur kas lengviau! O jeigu dar per langą matai tyvuliuojantį ežerą – rytas tiesiog pats kviečia greičiau kilti iš lovos. Todėl kitas svarbus niuansas – tai, kas yra aplink sklypą. Ežeras, miškelis, žirgynas ar kalvos – pirkdami sklypą galite rinktis, ką norite matyti per savo miegamojo ar svetainės langą. Galiausiai – privatumo klausimas. Natūralu, kad vieniems artima kaimynystė yra tiesiog būtina, o kitiems norisi namus kurti kuo atokiau. Šis žingsnis yra išties svarbus, kadangi sklypo įsigijimas ir namo statybos yra ilgalaikis, gyvenimo kokybę ir vertę palaikantis procesas, todėl siekiant geriausio rezultato yra būtina gerai apsižvalgyti aplink.

KĄ STATYS KAIMYNAI?

Taip pat svarbu nepamiršti pasidomėti kaimynystės vystymo planais, kad nenutiktų taip, jog įsigytas vaizdas vieną dieną taps vaizdu į kaimynų langus arba dar blogiau – judria gatve. Tai užtikrinti padeda sklypo pasas, kuriame yra nurodomi kaimynystės vystymo planai, gatvelės, sklypo teritorija, numatyta paskirtis, ribas su kaimynais, užstatymo tankis/aukštis, kiemeliai, prieigos, estetinis kaimynystės reglamentas ir kt.

Rodos sklypas tik vienas, o klausimų ir pasirinkimų begalė, tačiau nustačius savo prioritetus ir išgryninus norus – jums tinkamas variantas visada atsiras. O galbūt sklypas jau atitinka visus norus ir laukia jūsų Auriuose?

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. “cookies”), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau privatumo politikoje.
Nesutinku
Sutinku