Susisiekite Vieta
Aurių miestelis (Žemaitukų 1-oji al. 1, Bendorių km., Vilniaus raj.)
Ačiū!
*Įveskite bent vieną lauką

Išmanūs namai?

namai ismanus" alt="Išmanūs namai?">

Sąvokas išmanusis telefonas  ar išmanusis laikrodis esame girdėję visi. Tačiau išmanieji namai didelei daliai žmonių vis dar atrodo kažkokia tolima, nepasiekiama, netgi pernelyg pretenzinga svajonė. Ne vienas vyresnio amžiaus tikriausiai mestels: na jau iš didelio rašto – išėjom iš krašto. Skubame paneigti, jog tai nėra jokia svajonė, ar nerealus svaičiojimas. Išmanieji namai vis drąsiau skinasi kelią į šiuolaikinio žmogaus kasdienybę. Tad ką reikia žinoti apie tai ir galbūt net suskubti pritaikyti savo buityje?

 

Kas jie – išmanieji namai?

Šiuolaikiniai išmanieji namai – tai turintys prie vieno tinklo prijungtą tarpusavyje derančių ir nuosekliai dirbančių įrenginių sistemą. Namų šeimininkams tai reiškia patogų bei paprastą kelių procesų, vienu metu, stebėjimą bei valdymą. Tai leidžia ne tik efektyviai naudoti elektros energijos sąnaudas, bet ir pajausti taip trokštamą saugumo bei jaukumo jausmą. Namų apyvokos įrenginiai tarpusavyje sąveikaudami šeimininkams suteikia naudingos informacijos apie namuose vykstančius procesus ir leidžia juos tobulinti, atsižvelgiant į individualios kiekvieno šeimos nario poreikius. Pasakysime paprasčiau: tiesiog vienu pultelio mygtuko paspaudimu galite valdyti apšvietimą, šildymą, prietaisų įjungimą ar išjungimą, buitinės technikos darbą ir kt. Pakalbėsime apie išmaniųjų namų valdymo sritis detaliau:

 

Šildymas, vėdinimas

Jūs pats galite nuspręsti ir nustatyti kurias patalpas ir kaip šildyti ar aktyviau kondicionuoti. Labai paprasta įrenginiuose nustatyti šeimos nariams įprastą grįžimo į namus laiką. Tokiu būdu sistemai perduodama žinia, kuriuo metu reiktų patalpas pradėti šildyti. Šiltesniuoju metų sezonu tokios pačios taisyklės veikia vėdinimo įrenginiams. Netgi galimas toks variantas: kai atveriami langai, šildymas automatiškai išsijungia. Juk nenorite bereikalingai leisti šilumos energiją pro atvirus langus?

 

Apšvietimas

apsvietimas

Išmanioji namų sistema suteikia puikią galimybę visą gyvenamo namo ir kitų pagalbinių patalpų apšvietimą valdyti nuotoliniu būdu. Naudodami išmanųjį telefoną ar kompiuterį bet kuriame kambaryje iš  kiekvienos namo vietos galėsite įjungti ar išjungti kada tik panorėsite. Tai, be jokios abejonės, puikus būdas taupyti elektros energijos resursus. Be to, tai gali būti neįkainojama galimybė namuose susikurti šventinę nuotaiką, nesamdant specialios specialistų brigadoms. Valdydami ir reguliuodami pageidaujamą apšvietimą nesunkiai sukursite šventinę aplinką bet kokiai svarbiai savo gyvenimo progai, išskirtinei vakarienei, teminiam vakarėliui ir kt.

 

Apsauga

 

Vienas iš išmaniųjų namų privalumų: bendra namų apsauga. Ji apsaugos nuo gaisro, smalkių, įsilaužimo, užliejimo ir kitokių grėsmių. Tam yra naudojami įvairūs jutikliai, kurie nedelsiant įvertina esamą pavojų ir praneša apie jį. Šioje srityje egzistuoja ir prevensinės priemonės. Sakykim, pajutus dūmų kvapą, automatiškai išjungiama apšvietimas ir atidaromi langai. Taip lengviau evakuotis namo gyventojams. Tuo tarpu, kai nutinka vandens nuotekis, vandens tiekimas išjungiamas automatiškai.

Saugu, paprasta ir ekonomiška

Tikriausiai paskaičius apie „nupieštus“ išmaniųjų namų privalumus, neišvengiamai susidaro įspūdis, jog visoms naujoms technologijoms įsisavinti ir valdyti reikia specifinių žinių ir įgūdžių. Užtikriname, jog taip nėra. Tiesiog tereikia atsisiųsti kelias programėles ir jas įdiegti į savo mobilujį telefoną ar kompiuterį.

Žinoma, pirmą kartą tą padaryti pačiam, ypač jeigu esate visiškas naujokas informacinių technologijų pasaulyje, gali būti sunku. Tačiau šiais laikais surasti tokias paslaugas teikiančių specialistų ar tiesiog gerai apie tai nutuokiančių pažįstamų – vieni niekai. Kaip teigia specialistai, daugelis, net ir vyresnio amžiaus žmonių, išbandę išmaniųjų namų teikiamus privalumus vėliau tiesiog neįsivaizduoja kasdieninio gyvenimo be jų. Be to, tai puiki galimybė sutaupyti. Juk bereikalingai naudojami elektros energija, šilumos ištekliai ir kiti Jūsų namams būtini resursai visuomet suteiks papildomų išlaidų. Kodėl gi nepasinaudojus galimybe juos panaudoti tuomet, kai to išties reikia.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. “cookies”), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau privatumo politikoje.
Nesutinku
Sutinku