Vieta
Aurių miestelis, Vilniaus rajonas.
Ačiū!
*Įveskite bent vieną lauką

Butai Vilniuje - ar tikrai taip gerai?

butai vilniuje" alt="Butai Vilniuje - ar tikrai taip gerai?">

Retai galima sutikti žmogų, kuris pirkdamas gyvenamą būstą iki mažiausių smulkmenų žino ko nori, kas jam geriausiai tiktų ir patiktų. Dažną kankina abejonės: pirkti butą ar namą, kur norėsiu gyventi po dešimties metų, kuri investicija į nekilnojamą turtą yra protingiausia ir t.t. Kur dar draugų, pažįstamų ir kaimynų dalijami patarimai ir “konsultacijos”. Tuomet susipainiojama galutinai ir vieną dieną teiginys “pirksiu namą” žiūrėk jau keičiamas nuostata “pirksiu butą”. Profesionalūs nekilnojamo turto specialistai ir prekybininkai primygtinai siūlo nusiraminti ir neskubėti. Juk namai įsigyjami ne vieneriems metams. Be to Vilnius, mūsų šalies sostinė, tuo ir patraukli, kad  gali pasiūlyti pačių įvairiausių, kartais net į galvą neateinančių variantų. Todėl derėtų nepagailėti laiko ir kruopščiai apsvarstyti visus už ir prieš.

Pasitikrinkite rinkos kainas

Net jei butas Jums labai patinka ir būsimame pirkimo sandoryje matote vien tik pliusus, neskubėkite ir pasitikrinkite ar pardavėjo kaina išties ne per didelė. Jei šią minutę esamas variantas atrodo idealus, derėtų prisiminti, jog tiek šeimyninė padėtis, tiek gaunamos pajamos ar kitokios gyvenimo aplinkybės gali keistis. Tuomet butą panorėsite parduoti. Sumokėjus gerokai didesnę kainą nei pirkinys to vertas, pardavinėdami jį finansinius nuostolius patirsite neišvengiamai.

Kitas svarbus sprendimas, galintis nulemti sumokėtą per didelę kainą už butą, yra sprendimas pirkti būstą tiesiogiai iš savininko, nesinaudojant brokerio paslaugomis. Manoma, jog taip pirkti esti pigiau dėl to, jog neva brokeris prie numatytos kainos  dar užsideda „sumą sau“. Deja,  realybė šiek tiek kitokia. Savininkai dažnai vengia brokerio paslaugų ne dėl mokesčio jam, o todėl, jog jo nustatyta buto kaina – per maža. Nesvarbu, kad ji reali. Visuomet galima surasti pirkėjų, kurie nekilnojamo turto rinkoje mažai ką teišmano ir sutinka mokėti tiek, kiek prašoma.

Primygtinai ragindami pasitikrinti rinkos kainas, norime, jog ne tik nepermokėtumėte už pasirinktą būstą, bet ir galutinai apsvarstytumėte klausimą: ar pirkti butą išties racionalu? Šis klausimas tampa dar aštresnis, kai imame analizuoti kainas. Dažnai siūlomos namų kainos prilygsta butų pirkimo sumai. Tuomet, nori nenori,  imame svarstyti visus gyvenimo daugiabutyje privalumus ir trūkumus.

Viliojantys butų patogumai

Atsakingai apie investiciją į būsto įsigyjimą galvojantys žmonės tikrai nepagailės laiko susipažinti ne tik su parduodamų butų ar namų savininkų teikiama informacija, bet ir pasidomės visa prieinama interneto platybėse tiek reklamine, tiek informacinio pobūdžio medžiaga. Ji išties įspūdinga. Ypač kai kalbama apie naujos statybos namuose parduodamus butus. Viliojančių pasiūlymų –  nors vežimu vežk. Taigi,  kokie jie?

Šildymas be rūpesčių

Viena  dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl pasirenkamas butas, o ne namas – galimybė išvengti rūpesčių dėl būsto šildymo žiemą. Iš tikrųjų patogu – sumoki nustatytą sumą ir ramiai sau mėgaujiesi šiltais žiemos vakarais su arbatos puodeliu rankose. Tačiau, vėl gi, realybė dažnai būna kita. Sumokėjęs visai nemažą sumą už šildymą  buto savininkas vis tiek maunasi dar vieną kojinių porą ir kiša kojas po šiltu pledu. Juk šalta. Tuo tarpu individualaus namo šildymą galime reguliuoti pagal savo poreikius. Mūsų krašte žiemos dažnai būna šiltos, primenančios greičiau vėlų rudenį nei gilią žiemą. Tokiu atveju šildymo išlaidos sumažėja iki minimumo. Beje, tenka girdėti skundžiantis ne vieną buto savininką, jog kaina lapelyje už šildymą puikuojasi ta pati – ar speigas spaudžia ar šlapdriba už lango.

Parkingas ir liftas

Bene visi šiuolaikinės statybos daugiabučiai namai Jums pasiūlys automobilių stovėjimo aikštelę. Nrgana to, ji dažnai įrengiama po namu. Iš ten liftu galima greitai ir patogiai pasiekti butą. Pasižiūrėjus į senus sovietmečiu statytus, visi kaip vienas vienodus namus, tokie šiuolaikiniai daugiabučių privalumai yra gana įspūdingi. Tik iškyla vienas klausimas: kiek visa tai Jums kainuos? Naivu būtų tikėtis, jog gyvensite be atitinkamo mokesčio už liftą ir patogią automibilių aikštelę.

Uždaras kiemas

Kaip skelbia pačių naujausių butų Vilniaus mieste prekybininkai, jų parduodamų daugiabučių namų uždaras kiemas gai puikuotis jame įrengtu skveru, apželdinta veja, dekoratyviniais medžiais, krūmais ar kitokiais augalais. Šalia to tikriausiai surasite vaikų žaidimų aikštelę ir suoliukus. Vėlgi – puiku ir patogu, vėlgi – kažkas visa tai turi prižiūrėti, vadinasi, kažkam už tai reiks mokėti atlyginimą. Tuomet natūraliai kyla klausimas: kodėl turiu kasdien pro langą matyti  kitų žmonių sukurtą aplinką, kai galiu viską suplanuoti pats? Be to, kiekvienas žmogus turi savų, tik jam suprantamų poreikių, todėl tikėtis, jog, net ir itin šiuolaikiškai bei moderniai įrengtas kiemas, balkonai, įvairios poilsio zonos pilnumoj neatitiks  Jūsų lūkesčius – neverta.

Taigi, jeigu jums prioritetas – gyvenimas be jokių buitinių rūpesčių, tuomet dairykitės buto. Tačiau jeigu norite gyvenimo aplinką, išlaidas ir kitus niuansus kontroliuoti patys, tuomet mintį „pirksiu butą“  keiskite kita – „pirksiu namą“.

Butas Vilniuje. Ar tikrai to noriu?

auriai

Vilniečiai dažnai juokauja: kartą apsigyvenęs čia, daugiau nenorėsi niekur kitur gyventi. Sostinės, jos senamiesčio ir daugelio miesto vietų architektūros daroma įtaka turi kažką magiško. Reikia nepamiršti ir praktinės pusės. Geriausiai apmokamos darbo vietos, didžiausios galimybės realizuoti savo lūkesčius, vėliau puikios mokyklos ir universitetai vaikams – visa tai mums suteikia Vilnius, sparčiai besivejantis pasaulinius miestus. Todėl net  brandžiame amžiuje, kai, rodosi,  norisi šiek tiek daugiau ramybės ir sąlyčio su gamta, šio miesto vis tiek nesinori palikti. Tačiau leisti laisvas nuo darbo dienas už uždarų buto sienų – kažin ar tai yra ta perspektyva, apie kurią galvojame darbuodamiesi ir kurdami materialinį gerbuvį ateičiai.

Kaip ir bet kurioje gyvenimo srityje, taip ir būsto statybose, nuolat vyksta pokyčiai ir viskas tobulinama. Tad, naujas, modernus ir nepigiai nupirktas butas po poros dešimtmečių gali atrodyti pasenęs ir reikalaujantis didelių pakeitimų. Štai čia ir iškyla didysis stabdis: nei kiemo architektūros, nei aplinkos tvarkymo niuansų pertvarkyti pagal savo norus ir poreikius nepavyks. Dera prisiminti, jog Jūsų namo savininkai – visų butų gyventojai, tad bet kokie sprendimai ir pertvarkos darbai turi būti derinami su jais. Tai daug laiko ir emocinės ištvermės reikalaujantis darbas.

Pasikartosime dar kartą, jeigu pasiryžote už butą Vilniuje mokėti tą pačią kainą, kaip ir už namą, rimtai apsvarstykite:  ar tikrai Jums  reikia būtent to?  Juk būstą perkate ne vieneriems metams.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. “cookies”), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau privatumo politikoje.
Nesutinku
Sutinku